Młodzi floryści będą mieli niepowtarzalną okazję zaprezentować swoje umiejętności: VHV Flowers & Greens oraz ForumKwiatowe.pl mają zaszczyt zaprosić Was do udziału w Konkursie Florystycznym Młodych Talentów pt. “Pokaż swój talent”. Na najlepszych czekają trzy atrakcyjne nagrody!

Finał konkursu odbędzie się w dniu 17 listopada podczas Targów Gardenia 2022 w Poznaniu. Siedmiu finalistów stanie do walki o pierwsze miejsce na podium. Do wykonania będą dwa zadania: bukiet wiązany w ręku oraz dekoracja witryny sklepowej. Obie prace mają być utrzymane w klimacie zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Prace konkursowe będzie można zobaczyć odwiedzając Targi Gardenia w Poznaniu w dniach 17 – 19 listopada.

Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w konkursie?

Aby przystąpić do konkursu trzeba mieć maksymalnie 35 lat. Wszyscy, którzy chcą wziąć udział powinni wysłać nam dwa zdjęcia, na podstawie których wytypujemy 7 finalistów. Na zdjęciach ma być jeden i ten sam bukiet o dowolnej tematyce. Zdjęcia powinny być wykonane tak, aby było widać górę i bok pracy. Bukiet musi być oczywiście autorstwa osoby zgłaszającej udział w konkursie.

Zdjęcie pracy należy przesłać do dnia 24 października na adres info@forumkwiatowe.pl.

Jury organizatora wytypuje najlepsze 7 prac i zaprosi ich twórców do finału konkursu, który jak już wspomnieliśmy odbędzie się podczas Targów Gardenia w Poznaniu. Finaliści otrzymają potrzebny do wykonania prac finałowych materiał, a także ryczałt na nocleg – o szczegółach konkursu poinformujemy zainteresowanych, którzy się do nas zgłoszą.

Finałowe zadania konkursowe

Pierwsza praca to “Bukiet świąteczny”, który będzie wykonywany z materiału dostarczonego przez organizatora.
Druga praca to “Świąteczna witryna sklepowa”, czyli aranżacja wystawy również z wykorzystaniem materiału dostarczonego przez organizatora. Jej motywem przewodnim będzie gwiazda betlejemska. Konstrukcja na której będzie wykonywana praca to podwieszona do sufitu krata.

Komisja sędziowska
Kompozycje wykonane podczas finału będą oceniane przez komisję sędziowską w składzie:

Przewodniczący:

  • Prof. ZUT dr hab. inż. Piotr Salachna,

Członkowie:

  • Mistrzyni Florystyki Katarzyna Cepa
  • Prof. UPP dr hab. Agnieszka Krzymińska – Bródka


Nagrody

Każdy uczestnik konkursu otrzyma dyplom uczestnictwa, zaś laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymają nagrody do wykorzystania na zakupy w sklepie internetowym VHV Flowers and Greens.

  1. Pierwsze miejsce: czek o wartości 1000 zł
  2. Drugie miejsce: czek o wartości 700 zł
  3. Trzecie miejsce: czek o wartości 500 zł

Partnerami konkursu są:

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się na terenie Targów Gardenia.

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl