Lilleball – kwiatowe kreacje z Talina

04/06/2014

W tym roku bal kwiatów „Lilleball” w Talinie odbył się już 15 jubileuszowy raz, dlatego uczestnicy czuli szczególną odpowiedzialność. Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy jaką ogromną pracę trzeba wykonać dla 3 minutowej prezentacji na scenie. Oczywiście praca florystów jest kluczowa, ale aby przedstawienie było pełne blasku potrzebna jest praca wizażystów, mistrzów fryzjerstwa i całej armii asystentów.

[imagebrowser id=80]

Chociaż impreza miała formułę konkursu nie czuło się presji współzawodnictwa. Podczas całego procesu przygotowań wszyscy sobie wzajemnie pomagali a nawet przywozili ze sobą kwiaty dla swoich potencjalnych konkurentów, którzy nie mogli zamówić ich w Talinie lub przywieźć ze sobą z różnych stron świata.

Już od samego rana dnia 31 maja pracowaliśmy w pomieszczeniach domu nauczyciela przy Placu Ratuszowym starego miasta. Uczestnicy przyjechali na konkurs z siedmiu krajów i może właśnie dlatego wykonywane prace były tak kolorowe i różnorodne. W tym miejscu trzeba również powiedzieć, że z każdą kolejną emisją tego konkursu można zobaczyć coraz bardziej skomplikowaną technikę pracy, a szczególne systemy mocowania kwiatów. Pojawiło się również dużo ciekawych i nietypowych materiałów. Na przykład sukienka mojej modelki była ozdobiona skrawkami dekoracyjnego pergaminu, który tworzył fakturę łuski, co było zgodne z wybranym przez ze mnie na wzór wizerunkiem greckiej bogini Hekate.

O godzinie 19.00 na Placu Ratuszowym rozpoczęło się przepiękne widowisko z udziałem modelek ubranych w kwiatowe suknie. Każda z nich miała możliwość zaprezentowania się w układzie choreograficznym z podkładem muzycznym i w tańcu. To niezwykle satysfakcjonujące, kiedy widzów zgromadzonych przed sceną ogarniają emocje i czujesz, że dzięki swojej pracy wprowadzasz ich w dobry nastrój.

27

foto: Marat Manieiev

 

Jestem bardzo zadowolony, że profesjonalne jury uznało moja pracę za godną pierwszego miejsca, a muszę w tym miejscu podkreślić, że w tym roku wszystkie prace były bardzo wyraziste i różnorodne. Mi spodobała się praca florystki z Białorusi Tatjany Szut (Татьянa Шут).

Trzeba również powiedzieć, że wszyscy uczestnicy są wdzięczni autorce projektu Tatjanie Tridvornowej (Татьянa Тридворновa) za możliwość uczestnictwa w tak pięknym konkursie i jego organizatorce Natali Michaliowoj ( Наталu Михалёвой). Właśnie im zawdzięczamy całą oprawę i moc pozytywnych emocji.

Mam nadzieję, że konkurs będzie miał swoje kolejne edycje i jak co roku będzie zachwycał mieszkańców Talina i przybywających do niego gości. Z pewnością wrócę jeszcze do tego pięknego miasta, jeśli nie jako uczestnik konkursu to jako jego widz.

autor: Valentin Mayorov
(Валентин Майоров)
Sergiev Posad, Rosja

 

[Od Redakcji:
Serdecznie dziękujemy Valentinowi za relację z tego wyjątkowego wydarzenia. Pragniemy tylko uzupełnić relację informacją, że zdobył on pierwsze miejsce w tym konkursie i otrzymał główną nagrodę w wysokości 1 000 euro. Pozostałe miejsca zdobyli w kolejności reprezentanci Estonii i Ukrainy.Zdjęcia udostępnił pan Marat Manieiev z Estonii, któremu pragniemy równie serdecznie podziękować.]

O autorze
Forum Kwiatowe

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl