Walentynki to dzień, w którym zakochani mają szansę by wyznać sobie uczucia, ale czy jest to tylko święto zakochanych? 14 lutego także okazja by wykonać miły gest w kierunku osób, które darzymy szczególną sympatią. To okazja, żeby powiedzieć komuś, że po prostu cieszymy się, że jest, a tą osobą może być ktoś bliski, przyjaciel lub członek rodziny. Walentynki są przecież świętem miłości, a starożytni Grecy wyróżnili aż osiem jej rodzajów! Jedną z nich jest miłość namiętna, łącząca kochanków, inną jest miłość do osoby bliskiej i zaufanej, a jeszcze inną jest… miłość do siebie. Jakie kwiaty będą pasowały do każdej z nich?


Reklama

Bukiet dla zakochanych

Eros to grecki bóg miłości i płodności, który reprezentuje romantyczną i namiętną miłość. To uczucie jest tak intensywne, że zakochani nie mogą oderwać od siebie oczu. Bukiety dla zakochanych najczęściej skomponowane są z czerwonych róż, które są najbardziej oczywistym symbolem miłości. W bukietach mieszanych mogą pojawić się także inne kwiaty w kolorze czerwonym, na przykład romantyczne anemony czy goździki symbolizujące namiętność. Aby wyjść poza ramy standardowych gatunków można sięgnąć również po anturia, które kształtem przypominają serce i dostępne są w pięknych odcieniach czerwieni i różu. Dzięki takiemu połączeniu bukiet staje się bardziej kreatywny i zmysłowy.

fot. funnyhowflowersdothat.co.uk

Bukiet dla bliskich

Miłość to uczucie, które łączy członków rodziny, ale najsilniejsza więź łączy rodzica z dzieckiem. Ten rodzaj miłości również można celebrować kwiatami – subtelny bukiet z jasnych kwiatów, to uroczy i miły prezent w walentynkowe święto. Delikatne kolory podkreślają niewinność, podobnie jak miękkie kształty gipsówki, anemonów czy eustomy. Szlachetnym kwiatem są róże, ale tym razem w bardzo przyjemnych i niezobowiązujących pastelowych kolorach.

fot. funnyhowflowersdothat.co.uk

Bukiet dla siebie

Czasami trzeba pomyśleć o sobie. Sprawienie sobie bukietu kwiatów w to wyjątkowe święto będzie nie tylko przyjemne, ale też może natchnąć do pewnych refleksji. Miłość do siebie oznacza przede wszystkim akceptację swojej osoby taką jaka jest, wraz ze wszystkimi swoimi wadami. To także umiejętność stawania we własnej obronie, dostrzeżenie własnych walorów i zrozumienie, że mimo wszystkich niedoskonałości jesteśmy warci miłości. Choć miłość własna nie jest narcyzmem, to ten właśnie narcyz wydaje się odpowiedni na taką okazję. Jeśli połączymy go w bukiecie z żółtymi różami, mimozą i jaskrami, to rozświetlimy nawet najbardziej pochmurny dzień. Warto przy okazji przypomnieć, że żółty kolor kojarzy się z radością, młodzieńczością, odwagą i bogactwem. Czy nie jest to idealny kolor bukietu dla siebie?

fot. funnyhowflowersdothat.co.uk
O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl