Marlena Jagoda

14/09/2020
Marlena Jagoda

Wspomnienia z dzieciństwa wypełnione sadzeniem nasion, spacerami z babcią po łąkach, zbieraniem ziół i dzikich kwiatów – obudziły we mnie ogromną miłość do natury i florystyki. Natura jest moją muzą. Od palet kolorów po tekstury i nie tylko, zawsze inspiruje mnie moje otoczenie. Uwielbiam prostotę i romantyzm, starając się dodać to wszystko do moich kwiatowych projektów.

Kiedy nie tworzę , spaceruję, wędruję po górach, przeszukuję sklepy z antykami w poszukiwaniu skarbów w stylu vintage lub spędzam czas w zaciszu mojego mieszkania u boku mojego męża.

Spędziłam dużo czasu kształcąc się w różnych kierunkach od makijażu i kreowania własnego wizerunku, fryzjerstwa poprzez BHP, konsultacje ślubne, do pracy w administracji. Żaden kierunek nie mógł całkowicie zaspokoić potrzeb tworzenia w moim życiu. Cały czas przyciągały mnie do siebie kwiaty, choć na tamten moment wydawało mi się to być czymś nieosiągalnym. W 2017 roku postanowiłam spróbować swoich sił w małej popularnej w tamtym czasie pracowni florystycznej w moim rodzinnym mieście, po dwóch dniach pracy wiedziałam, że to jest to – to czego tak bardzo szukałam. Postanowiłam się kształcić i brać udział w kursach u jednych z najlepszych w branży florystycznej, ślubnej choć technicznie jestem artystką samoukiem.

Moja ścieżka florystyczna zaczęła rozkwitać, a moim małym sukcesem było zakwalifikowanie się w latach 2018/2019 do „Kwitnącego Grantu” w Szkole Kwitnące Horyzonty, co bardzo mocno mnie zmotywowało do zatrudnienia się na pełen etat do pracy w zawodzie florysty. Obecnie specjalizuję się w bezpośredniej oraz internetowej obsłudze klienta w renomowanym Rodzinnym Centrum Kwiatowym „Maria” mieszczącym się w mieście Dzierżoniów. Posiadając umiejętności florystyczno dekoratorskie oraz wykorzystując wiedzę jako konsultantka ślubna (SPINKA) oraz grafik komputerowy staram się podnosić efektywność mojej pracy w zawodzie florysty.

W ciągu roku pracując w kwiaciarni bardzo mocno się rozwinęłam i mam zamiar nadal podążać za marzeniami.

O autorze
Forum Kwiatowe

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl