Podczas tegorocznych Targów Gardenia w Poznaniu miała miejsce prawdziwa uczta dla miłośników kwiatów. Finał Konkursu Florystycznego Młodych Talentów, współorganizowany przez nasz portal ForumKwiatowe.pl oraz firmę VHV Flowers and Greens przyciągnął uwagę zarówno profesjonalistów jak i pasjonatów florystyki. Ośmiu utalentowanych florystów – Aleksandra Wiza, Aleksandra Dalecka, Katarzyna Gatz, Marta Głowiak, Justyna Horbowy, Edyta Oliwa, Mateusz Adamiak oraz Jakub Pałyga – stanęło do konkurencji, by zaprezentować swój talent, kreatywność i umiejętności. Finaliści zaprezentowali zarówno efektowne dekoracje witryn sklepowych, jak i urocze bukiety, które zdobiły przestrzeń Targów Gardenia dodając jej jeszcze więcej kolorytu.

Zwycięzcy III edycji Konkursu Florystycznego Młodych Talentów

Pierwsza część rywalizacji skupiała się na stworzeniu świątecznej dekoracji witryny sklepowej, natomiast druga na wykonaniu bukietu. Ciekawym elementem konkursu było zaskoczenie związane z bukietami. Każdy uczestnik otrzymał niespodziankowy zestaw materiału roślinnego, co sprawiło, że konkurs był nie tylko testem technicznym, ale również wyzwaniem artystycznym. W efekcie powstały efektowne prace emanujące indywidualnym podejściem każdego z uczestników.

Od lewej: Marta Głowiak, Mateusz Adamiak, Jakub Pałyga, Aleksandra Dalecka, Edyta Oliwa, Aleksandra Wiza, Katarzyna Gatz, Justyna Horbowy, Janusz Błaszczyk (ForumKwiatowe.pl), Prof. ZUT dr hab. inż. Piotr Salachna, Dariusz Jeż (VHV Flowers and Greens), Mistrzyni Florystyki Katarzyna Cepa, Kamila Żmijewska (Stars for Europe) oraz Prof. UPP dr hab. Agnieszka Krzymińska-Bródka.

Prace konkursowe oceniali doświadczeni sędziowie: Prof. ZUT dr hab. inż. Piotr Salachna, Prof. UPP dr hab. Agnieszka Krzymińska-Bródka oraz Mistrzyni Florystyki Katarzyna Cepa. Komisja sędziowska miała nie lada wyzwanie, oceniając zarówno techniczne aspekty, jak i estetykę prac.

Zwycięzcy w klasyfikacji generalnej

Najwięcej, bo aż 70 punktów w klasyfikacji generalnej uzyskał Jakub Pałyga (34 pkt za dekorację witryny, 36 za bukiet) zdobywając tym samym I miejsce i tytuł zwycięzcy konkursu. Mateusz Adamiak zajął drugie miejsce uzyskując 37 punktów (w tym 11 za dekorację witryny i 26 za bukiet). Trzecie miejsce przypadło Marcie Głowiak, która zdobyła łącznie 35 punktów (18 za dekorację witryny i 17 za bukiet).

Jakub Pałyga, zwycięzca III edycji Konkursu Florystycznego Młodych Talentów

Zwycięzcy w poszczególnych zadaniach

Wyniki w poszczególnych zadaniach przedstawiały się nieco inaczej. Zwycięzcą pierwszego zadania (dekoracja witryny) był Jakub Pałyga, natomiast na drugim miejscu znalazła się Justyna Horbowy (21 pkt.), a na trzecim Aleksandra Wiza (20 pkt.).

W drugim zadaniu (bukiet) ponownie najlepszy był Jakub Pałyga, drugie miejsce zajął Matusz Adamiak, natomiast trzecie miejsce zajęła Aleksandra Dalecka, która uzyskała 21 pkt.

Jeszcze raz pragniemy podziękować i pogratulować wszystkim uczestnikom konkursu. Szczególne gratulacje dla zwycięzców – Jakuba Pałygi, Mateusza Adamiaka i Marty Głowiak. Cieszymy się z Waszego zasłużonego sukcesu i życzymy dalszych inspirujących osiągnięć w dziedzinie florystyki.

Partnerami Konkursu Florystycznego Młodych Talentów byli: Chrysal, Targi Gardenia oraz Stars for Europe.

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl