Podsumowanie Konkursu Florystycznego Młodych Talentów – 2 edycji

23/11/2022

Finał Konkursu Florystycznego Młodych Talentów pt. “Pokaż swój talent” , który odbył się podczas targów Gardenia 2022 w Poznaniu to były emocje, emocje i jeszcze raz emocje. Wokół stanowisk konkursowych, przy których pracowali zawodnicy, zgromadziło się wielu oglądających i kibicujących zawodnikom obserwatorów.


Reklama

7 finalistów miało do wykonania dwa zadania konkursowe: dekorację witryny sklepowej i bukiet wiązany w ręku. Czas na wykonanie, łącznie z przygotowaniem kwiatów, to 3 godziny.

Zadania były, zdaniem sędziów oceniających konkurs bardzo trudne. Przygotowane przez nas zestawy roślin różniły się od siebie i były dla uczestników całkowitą niespodzianką. Regulamin konkursu dopuszczał także użycie przez zawodników swoich materiałów technicznych, kwiatów i dodatków, których udział w całej kompozycji nie mógł być większy niż 50%. Wielu zawodników skorzystało z tej możliwości i powiększyło prace o materiały własne.

Prace oceniano według punktacji nazwanej “skandynawską”. Pierwsze miejsce to dorobek 12 punktów, drugie to 10 punktów, a trzecie – 8. Kolejne miejsce to odpowiednio 6, 5, 4 i 2 punkty. Aby zdobyć pierwsze miejsce należało uzyskać w największą ilość punktów łącznie: z obu prac przyznanych przez każdego z trzech sędziów.

W zadaniu pierwszym: Bukiet świąteczny
Pierwsze miejsce zdobyła Edyta Oliwa
Drugie miejsce: Weronika kwiatek – Binda
Trzecie miejsce: Justyna Joanna Habrowy

W zadaniu drugim: Świąteczna witryna sklepowa:
Pierwsze miejsce zdobyła Karolina Grynder
Drugie miejsce: Weronika kwiatek – Binda
Trzecie miejsce: Justyna Joanna Habrowy

W punktacji generalnej:
Pierwsze miejsce zdobyła Weronika kwiatek – Binda
Drugie miejsce Karolina Grynder
Trzecie miejsce Edyta Oliwa

Prace oceniało jury w składzie:
Przewodniczący:
Prof. ZUT dr hab. inż. Piotr Salachna
Członkowie:
Mistrzyni Florystyki Katarzyna Cepa
Prof. UPP dr hab. Agnieszka Krzymińska – Bródka

Motywem przewodnim dekoracji była przepiękna poinsecja w trzech kolorach: białym, czerwonym i karmelowym, oraz pasujące do niej różnorodne zestawy rośliny. To jednak gwiazda betlejemska sprawiła uczestnikom konkursu wiele niespodzianek, co szczególnie było widoczne w 2 i 3 dniu trwania Targów Gardenia. Wskazówkę jak z nią postępować znajdziecie min. TUTAJ.

Nagrodą główną w konkursie był czek na 1000 zł, miejsce drugie to 700 zł i trzecie 500 zł. Czeki są do wykorzystania na zakupy w webshopie firmy VHV Flowers and Greens, dostawcy kwiatów dla kwiaciarń na terenie całej Polski.

Organizatorem konkursu –  już drugi raz z rzędu był nasz portal Forumkwiatowe.pl i firma VHV Flowers and Greens. Partnerami konkursu byli: marka Chrysal, stowarzyszenie producentów gwiazdy betlejemskiej Stars for Europe oraz Targi Gardenia. Wszystkim osobom zaangażowanym i wspierającym konkurs bardzo dziękujemy. Bez Was nie było by to możliwe. Dziękujemy także wszystkim osobom, które nadesłały swoje prace na konkurs. Mamy nadzieję, że z przyjemnością zrobią to przy kolejnej okazji znowu.

Mamy nadzieję, że obecność w tym wydarzeniu otworzy jego uczestnikom kolejne drzwi w ich florystycznej karierze. Było nam bardzo miło Was gościć.

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl