Wczoraj w Katowicach odbył się Konkurs Florystyczny Młodych Talentów. Jeśli nie było Was w Hurtowni Kwiatów “Róża” to na pewno zastanawiacie się jakie prace powstały i jakie emocje towarzyszyły florystom, którzy je wykonywali. Bez wątpienia wiecie już kto wygrał, prawda?

Godnym uwagi jest fakt, że konkurs wzbudził spore zainteresowanie – zainteresowanych udziałem było aż 35 florystów. Pierwsze eliminacje odbyły się na podstawie nadesłanych portfolio prac. W rezultacie ośmiu zawodników dostało się do finału, którego świadkami byliśmy wczoraj w “Róży”.

Finaliści, od lewej: Mirosław Drohomirecki, Marlena Jagoda, Antra Marks, Ewa Bugaj, Igor Majkowski, Beata Bugała, Łukasz Wieczorek, Rafał Stachoń. Fot. Marcin Chruściel

Czy był to trudny konkurs florystyczny?

Zacznijmy od tego, że konkurs nie był wcale taki łatwy, jakby mogło się wydawać. W końcu wykonanie dwóch zadań nie powinno sprawić problemu floryście. Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że obydwie prace były w formie niespodzianki. Co to oznacza? Przede wszystkim to, że zawodnik dowiaduje się co będzie robić praktycznie w chwili rozpoczęcia pracy. Tak było zarówno w pierwszym jak i drugim zadaniu.

W przypadku kompozycji w naczyniu, zawodnicy dopiero tuż przed rozpoczęciem pracy dowiedzieli się jakim materiałem dysponują i w jakim naczyniu mają go ułożyć. Żeby było sprawiedliwie, to każdy otrzymał taki sam zestaw roślin i takie samo naczynie, a czas na wykonanie to półtorej godziny. Drugim zadaniem była dekoracja witryny i wydaje się nam, że tutaj było jeszcze trudniej. Po pierwsze każdy florysta miał sam sobie wybrać materiał, z którego ją wykona. Wydaje się, że to lepiej, jednak nasi zawodnicy nie wiedzieli o tym, że będą mieć taką możliwość! Po drugie produkty można było dowolnie sobie dobrać spośród towarów dostępnych w Hurtowni Kwiatów Róża w ramach określonego budżetu. Trudność polegała jednak na tym, że było na to tylko 30 minut, a hurtownia jest duża…

Startujemy!
Zestaw materiałów do zadania pierwszego.
Zestaw materiałów do zadania pierwszego.
Zawodnicy spokojnie pracowali…
A sędziowie pilnowali by było regulaminowo i służyli pomocą 🙂

Kto zajął miejsce na podium?

Floryści pracowali bardzo sprawnie, choć w takich okolicznościach zawsze pojawia się stres i silne emocje. Bez wątpienia wszyscy poradzili sobie z tym bardzo dobrze. Na końcu komisja sędziowska w składzie: przewodnicząca Edyta Zając -Chruściel, Maciej Krzus i Piotr Salachna (jako sędzia zdalny) na pewno miała sporo tematów do dyskusji. Po podliczeniu punktów, wyłoniono zwycięzców, którzy zajęli miejsca:

  1. Ewa Bugaj
  2. Igor Majkowski
  3. Łukasz Wieczorek

Laureatom gratulujemy!! Na zakończenie chcielibyśmy jeszcze raz podziękować wszystkim zawodnikom, którzy zdecydowali się przyjechać do Katowic i pokazać nam swoje twórcze pomysły. Jesteście fantastyczni!!! Choć spędziliśmy zaledwie kilka wspólnych chwil, musimy powiedzieć, że kontakt z Wami był dla nas wielką przyjemnością.

Na koniec zapraszamy Was do obejrzenia prac konkursowych na żywo! Wystarczy odwiedzić Hurtownię Kwiatów Róża w Katowicach.

zdjęcia: Marcin Chruściel

Sędziowie i organizatorzy.
Liczenie punktów
Łukasz Wieczorek odbiera puchar za 3. miejsce
Igor Majkowski – 2. miejsce
Igor Majkowski – 2. miejsce
1. miejsce zajęła Ewa Bugaj.
Zwycięzcy od lewej: Łukasz Wieczorek, Ewa Bugaj i Igor Majkowski
Antra Marks
Antra Marks
Ewa Bugaj
Ewa Bugaj
Beata Bugała
Beata Bugała
Marlena Jagoda
Marlena Jagoda
Igor Majkowski
Igor Majkowski
Mirosław Drohomirecki
Mirosław Drohomirecki
Rafał Stachoń
Rafał Stachoń
Łukasz Wieczorek
Łukasz Wieczorek
O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl