„Opolskie perełki” – cz.I

18/12/2015
„Województwo opolskie jest najmniejsze w skali kraju, jednak łączy w sobie większość walorów przyrodniczych i atrakcji turystycznych dostępnych w Polsce. Zachwyca pięknem przyrody rezerwatów i parków krajobrazowych, malowniczo położonymi jeziorami i wstęgami rzek. Turystów żądnych wiedzy przyciąga zabytkowymi pałacami i zamkami – jest ich ponad sto sześćdziesiąt, a stanowią zaledwie ułamek z dwudziestu tysięcy zabytków architektury, wśród których są prawdziwe perły w skali całego kraju.” (1)

Do miejsc, które warto odwiedzić w samym Opolu, dopisujemy świadomie dwa adresy: Sklep Magiczny Dom i salon firmowy Rosenthal.

Położone w bliskim sąsiedztwie, w pięknych kamienicach, swoim urokiem i asortymentem kuszą przechodniów i stałych klientów. Są wizytówką dla Opola, łącząc w sobie dobry smak, niebywałą jakość produktu, a przede wszystkim wyjątkowym zamiłowaniem do wystawiennictwa. W lokalny krajobraz wpisały się na dobre, cyklicznie zmieniane i ciekawie aranżowane witryny sklepowe. Niejednokrotnie będąc powodem gwałtownych hamowań czy pisku opon. Również wśród opolan – i nie tylko – krąży pojęcie: „najpiękniejszych okien w mieście”.

A to za sprawą wyszukanych, z niebywałą pasją nagromadzonych rekwizytów, artykułów dekoracyjnych oraz dbałości o najdrobniejszy szczegół.

Również tegoroczna wystawa bożonarodzeniowa miała za zadanie: zachwycić, zaskoczyć, a może też trochę zaszokować.
W tym roku bardzo popularnym motywem było użycie suchych choinek, które w opolskim wydaniu zostały pomalowane: jedna na czarno, a druga na złoto.

Pierwsze okno, zostało zaaranżowane zgodnie z obowiązującymi trendami w stylu modern rustic. Trochę nowoczesny i mroczny klimat czerni został złamany akcentami złotych i miedzianych zawieszek, które idealnie korespondują z leśnym charakterem aranżacji. Urocze aniołki na dobre rozgościły się na drewnianych plastrach, w otoczeniu pięknej porcelany, szklanych wazonów i aromatycznych świec. Ta witryna zdecydowanie przyciąga wzroki, intryguje i zachęca by wejść do środka.

 

a1

a2

a3

a4

a5

a6

a7

a8

a9

a10

 

Druga wystawa, jest swoistą przeciwwagą. W odróżnieniu od pierwszej, jest jasna, śnieżna i od razu wprawia nas w świąteczny nastrój. Przywołuje na myśl wspomnienia z dzieciństwa: łyżwy, lodowisko, dźwięk skrzypiącego śniegu, widok wiszących sopli i oszronionych szyb. W tej scenerii główną rolę odgrywają kryształowe świeczniki, szklane i posrebrzane naczynia, patery, filiżanki i dekoracyjne lampiony. Również w tym projekcie nie mogło zabraknąć naturalnych elementów: brzozy, szyszek czy orzechów.

 

b1

b2

b3

b4

b5

b6

b7

b8

b9

b10

 

Przygotowując świąteczną aranżację „Magicznego Domu”, pamiętano również o romantyczno-różanym kliencie. Majestatyczna lekko lewitująca złota choinka, udekorowana delikatnie pudrowymi bombkami, gwiazdkami , porcelanowymi szyszkami i skrzydełkami. A tradycyjnie pod drzewkiem prezenty: kubki, figurki, zestawy kawowe i nie tylko…

 

c1

c2

c3

c4

c5

c6

c7

 

Przekonajcie się Państwo sami przeglądając piękne zdjęcia i odwiedzając fanpage:
Magiczny dom i Prestige.

A już wkrótce napiszemy o wystroju w drugim sklepie, salonie firmowym Rosenthal.

Autorem aranżacji jest Marcin Duda, którego zawsze wspiera właścicielka sklepów P. Małgorzata Smolis.

Zdjęcia: PKFOTO.PL

 

 

(1)

 

O autorze
Forum Kwiatowe

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl