Philadelphia Flower Show to jedno z największych wydarzeń w świecie florystyki i ogrodów, które odbyło się w marcu 2023 w Filadelfii (USA). Tegoroczna edycja przyciągnęła tysiące miłośników kwiatów z całego świata, którzy przyjechali zobaczyć najnowsze trendy w projektowaniu ogrodów oraz wyjątkowe aranżacje wykonane przez najlepszych florystów.

W tym roku tematem przewodnim był “Elektryczny Ogród” (org. “The Garden Electric”), co skłoniło florystów i projektantów ogrodów do wplecenia instalacji elektrycznych w aranżacje z kwiatów i roślin. Na terenie wystawy można było zobaczyć wiele bogato udekorowanych stanowisk, na których można było zobaczyć różnego rodzaju rośliny, w tym egzotyczne gatunki kwiatów, drzewa i krzewy. Zaprezentowane projekty były bardzo różnorodne: od spokojnych krajobrazów po niezwykle bogate aranżacje kwiatowe. Projektanci z całego świata stworzyli prawdziwie elektryzujące dzieła sztuki oraz pokazali jak można w nowoczesny sposób urządzić przestrzeń zieloną wokół domu lub w ogrodzie.

aranżacja: Polycarp Flowers
Aranżacja: Polycarp Flowers
aranżacja: Ill Exotics
aranżacja: Petit Jardin en Ville

Wystawa miała formę konkursu, w którym przyznano Puchar PHS Philadelphia Flower Show dla Najlepszego Wystawcy, Trofeum Filadelfijskie” i Puchar Gubernatora. Inspiracją dla tematu “The Garden Electric” miała być iskra radości, która pochodzi z kwiatów i ogrodów. Dzięki temu projektanci z różnych branż i specjalizacji mogli podzielić się swoją unikalną perspektywą. Ich prace stanowiły prawdziwe dzieła sztuki ukazujące olśniewający wachlarz kolorów, bogactwo zapachów, unikalne kształty i tekstury oraz elementy multimediów, dzięki którym ich projekty były innowacyjne, a czasami wręcz ekstrawaganckie.

Główna nagroda została przyznana Harijanto Setiawanowi, architektowi z Singapuru, który zajął się florystyką i założył Boenga Floral Studio. Jego instalacja “Florid Electron” to połączenie nowoczesnej florystyki z oświetleniem i elementami doświadczalnymi.

Wystawa kwiatów w Filadelfii to nie tylko okazja do zobaczenia najpiękniejszych i najrzadszych gatunków roślin, ale także doskonała okazja by poznać nowe trendy florystyczno-ogrodnicze. Niestety Filadelfia to odległe miejsce dla florysty z Polski, ale z pewnością jest to wydarzenie warte uwagi każdej osoby, która interesuje się tą tematyką.

Harijanto Setiawan
aranżacja: Harijanto Setiawan
aranżacja: Waldor Orchids
aranżacja: Black Girl Florists
aranżacja: Mark Cook Landscape
aranżacja: Newfields
aranżacja: Schaffer Designs
aranżacja: Treeline Designz

Zdjęcia:

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl