Talliński Bal Kwiatów

10/06/2012

1 czerwca 2012 w Tallinie (Estonia), w ramach dni starego miasta, tradycyjnie już odbył się kolorowy bal Kwiatów. To cykliczne wydarzenie w tym roku zgromadziło 17 zespołów florystów, min. z Rosji, Ukrainy, Niemiec, Hiszpanii i oczywiście z Estonii. Floryści zmagali się w konkursie na najpiękniejszą suknię z kwiatów.

Zadanie o tyle trudne, że suknie musiały być wykonane w taki sposób, by modelka mogła się swobodnie poruszać, a kreacja nie mogła ulec zniszczeniu. Na scenie usytuowanej w sercu miasta – placu ratuszowym – zaprezentowano efekty pracy florystów. Każdy zespół miał 3 minuty na prezentację.

Wybrano najlepsze kreacje, a główną nagrodą był wyjazd do Monaco na imprezę o podobnym charakterze, organizowaną tam już od 2002 roku przez Tatjanę Tridvornovą. Tatajana jest autorką idei prezentacji sukni z kwiatów i od początku prowadzi ten projekt. Jak sama podkreśla, ważne jest by wykonane suknie umożliwiały łatwe poruszanie się w nich a nawet taniec. W tym roku w imprezie wzięła udział Natalia Zhizhko, mistrzyni Europy 2011. Pomimo deszczu i błyskawic impreza jak zawsze zgromadziła tłumy oglądających. Zapraszamy do Albumu.

O autorze
Forum Kwiatowe

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl