Oto trzy oryginalne bukiety ślubne, które – choć można nazwać arcydziełami sztuki florystycznej – zapewne spodobałyby się wybranym pannom młodym. Dlaczego tylko wybranym? Dlatego, że bukiet ślubny to jeden z ważniejszych elementów stroju panny młodej, a jego styl i dobór kwiatów zawsze w pewnym stopniu odzwierciedlają osobowość właścicielki. Prezentowane poniżej bukiety mogłyby przypaść do gustu paniom, które lubią czyste, uporządkowane i geometryczne kompozycje i które poszukują czegoś, co znajduje się na przeciwległym biegunie od ciągle popularnego stylu boho.

Autorem prezentowanych poniżej prac jest Yuji Kobayashi, znany japoński mistrz florystyki, który tworzy aranżacje florystyczne dla najlepszych hoteli i firm. Florysta ten słynie z perfekcji, precyzji i zamiłowania do symetrii. Jego projekty, choć minimalistyczne i surowe, są pełne wdzięku i mają wielką siłę wyrazu. W swoich pracach florysta chętnie stosuje czyste, geometryczne elementy: kwadraty, trójkąty, koła. Zobaczcie sami jak może to wyglądać.

Oryginalny bukiet ślubny z konwalii

Piękno kwiatu jest krótkotrwałe. Tworząc bukiet ślubny, florysta stara się przy pomocy kwiatów podkreślić ten niewątpliwie jeden z najpiękniejszych momentów w życiu pary młodej. W bukiecie można umieścić kwiaty w tradycyjnej formie, ale można też poeksperymentować i stworzyć bardziej geometryczny kształt. W tej aranżacji kwiatowej liście i kwiaty konwalii, są dalekie od obrazu, w którym stworzyła je natura i tworzą całkowicie nową jakość.

Elegancki bukiet z lilii

Wiele kwiatów zmienia swój kolor podczas procesu wzrostu. Należy do nich lilia. Początkowo pączek tego luksusowego kwiatu jest zielony, by z czasem zmienić się w biały, wspaniale kwitnący kwiat. Po pewnym czasie zaczyna on tracić kolor, płatki stają się prawie przezroczyste, kwiat wydaje się znikać. Z lilii może powstać idealna kreacja, w której wszystko jest piękne: od bieli i zapachu po niesamowity kształt kwitnącego kwiatu. Według japońskiego mistrza lilia nie akceptuje innych kwiatów w bukiecie, a praca z tym kwiatem polegać ma na pokazaniu jej piękna, siły i prawdziwie królewskiej godności.

Bukiet ślubny z płatków proteii

Tropikalne kwiaty emanują jakąś niezwykłą mocą. Takim kwiatem jest protea, która posiada charakterystyczny wygląd, a jej płatki mają wiele siły witalnej. Aby stworzyć bukiet dla panny młodej taki jak na obrazku poniżej, płatki kwiatów musiały przejść transformację. Z dużej ich ilości powstał jeden piękny i oryginalny bukiet ślubny – nazwijmy go protelią. Tworząc taką pracę, należy wziąć pod uwagę to, jaka będzie suknia panny młodej. Jeśli jest lekka, to taki bukiet będzie z nią mocno konkurować. Projekt bukietu jest tak prosty, jak to tylko możliwe. Ten na zdjęciu został wykonany z uwzględnieniem życzeń panny młodej i kształtu jej sukienki.

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl