Storczyki to niezwykle wdzięczne, piękne, egzotyczne kwiaty, które ciągle są w modzie i cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Dlatego właśnie są to jedne z ważniejszych kwiatów w ofercie florysty. Wspaniale prezentują się w aranżacjach florystycznych, wzbogacając je nieco egzotyczną nutą, którą przypisuje się formie kwiatu. Równie dobrze sprzedają się jako kwiat cięty jak i doniczkowy, choć ten ostatni nie jest łatwy w domowej uprawie. Mimo to wielu klientów oczarowanych ich pięknem, chętnie kupuje storczyki i otacza się nimi w domowym zaciszu. W ofercie hurtowej na rynku florystycznym króluje kilka określonych gatunków, a należy tu zwrócić uwagę, że do świata storczyków należy ponad 25 tysięcy gatunków, więc warto – przynajmniej od czasu do czasu – przyglądnąć się tej różnorodności i poznać te inne nieopatrzone jeszcze gatunki.

Z tego choćby powodu warto było odwiedzić w miniony weekend Ogólnopolską Wystawę Storczyków „Orchid 2018”, która miała miejsce już nie pierwszy raz w Warszawie, w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego. Jej organizatorami byli: Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego i Salon Orchidei. Wystawie towarzyszył konkurs florystyczny pt. „W deszczu tropiku”. W ramach zadanego tematu należało wykonać bukiet ślubny, w którym dominować miał storczyk.

fot. Karolina Nowakowska

fot. Karolina Nowakowska

fot. Karolina Nowakowska

fot. fot. Karolina Nowakowska

fot. Karolina Nowakowska

fot. Karolina Nowakowska

Odbyły się także warsztaty z przesadzania roślin oraz kiermasz, na którym można było zakupić wiele ciekawych storczyków. Pomimo niesprzyjającej storczykom pogody – mróz na zewnątrz nie odpuszczał – wystawa cieszyła się sporym zainteresowaniem, a zwiedzający mogli obejrzeć wiele ciekawych okazów orchidei. Szacunek dla wszystkich, którzy włożyli dużo serca w organizację wystawy.

Wielbiciele storczyków to grupa rosnąca w siłę, nie brakuje także hodowców, którzy przy okazji podobnych wystaw prezentują nam swoje okazy. Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć, która zachwyci Was różnorodnością odmian tych wyjątkowych kwiatów. Zapraszamy!

Wspaniałe storczyki – galeria zdjęć >>

 

fot. Karolina Nowakowska

fot. Karolina Nowakowska

fot. Karolina Nowakowska

fot. Karolina Nowakowska

O autorze
Forum Kwiatowe

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl