Jesteś florystą, masz 18-23 lata, kochasz to co robisz i jesteś gotowa/y na największą przygodę swojego życia? Tylko do 15. października możesz zgłosić się do udziału w ogólnopolskim konkursie SkillsPoland.

Konkurs obejmuje aż dziewięć kategorii, a jedną z nich jest florystyka. Obędzie się w dniach 25-26.11.2021 na terenie Centrum Wystawienniczo-Kongresowego Międzynarodowych Targów Gdańskich AMBEREXPO (ul. Żaglowa 11, Gdańsk). Będzie to pierwszy etap zmagań, będący eliminacjami do międzynarodowego konkursu WorldSkills. 12-17 października 2022 roku finaliści z poszczególnych krajów spotkają się w Chinach.

Dlaczego warto wziąć udział w SkillsPoland?

Wygrana w SkillsPoland to otwiera drogę do wielkiej kariery, również tej międzynarodowej. Zwycięstwo daje możliwość reprezentowania Polski na międzynarodowym konkursie WorldSkills Shanghai 2022. Zwycięstwo w SkillsPoland to również: budowanie sieci kontaktów, w tym z potencjalnymi pracodawcami; dedykowany cykl szkoleń pod okiem najlepszych ekspertów w branży; roczny specjalistyczny kurs angielskiego; to promocja Twojej osoby w social mediach i nie tylko; to sprawdzanie swoich umiejętności.

Szczegóły konkursu SkillsPoland

Florystyka jest konkurencją, która wymaga od uczestników nie tylko kreatywności, umiejętności i rozleglej wiedzy na temat roślin i materiałów technicznych, ale także znajomości aktualnych trendów oraz zdolności biznesowych. Odpowiednie podejście do klienta, komunikatywność, poczucie estetyki, zarządzanie czasem pracy oraz organizacja stanowiska roboczego są jej nieodłączną częścią. W konkursie może wziąć udział osoba urodzona w przedziale wiekowym 01.01.1999 – 12.10.2004.

Ocenie podlegają umiejętności, które zostały wyszczególnione w specyfikacji standardów, którą można pobrać TUTAJ. Zapraszamy również do zapoznania się z regulaminem, w którym można znaleźć terminarz oraz szczegółowe informacje dotyczące warunków udziału SkillsPoland 2021. Dostępny jest on do pobrania TUTAJ.

A tymczasem… EuroSkills Graz 2021 właśnie trwa!

W Austrii, w Grazu trwa obecnie edycja konkursu EuroSkills 2021 na poziomie europejskim. Swoje umiejętności prezentują zawodnicy z 19 krajów walcząc o tytuł Mistrza Europy. Polska kadra narodowa występuje aż w 16 konkurencjach. We florystyce reprezentuje nas Piotr Glazik, absolwent Floral Academy, który zdobył tytuł mistrza florystyki w 2019 roku.

WorldSkills i EuroSkills to największe na świecie i w Europie konkursy umiejętności zawodowych. Za ich przebieg odpowiada światowa organizacja promująca umiejętności zawodowe. Organizowanym przez WorldSkills konkursom towarzyszą rozmaite prezentacje, pokazy, wystawy, konferencje i seminaria branżowe. Konkurs WorldSkills obywa się naprzemiennie co 2 lata z EuroSkills (odpowiednik konkursu WS na Europę, ostania edycja EuroSkills Budapeszt 2018, kolejna planowa EuroSkills Petersburg 2023). Pierwszy konkurs EuroSkills obył się w 2008 roku, w tym roku odbędzie się 7 edycja. Udział w konkursach biorą najlepsi młodzi przedstawiciele każdej z branży. Konkursy EuroSkills i WorldSkills odbywają się w sześciu obszarach zawodowych.

Źródło: materiały prasowe WorldSkills Poland
O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl