Konkurs na najpiękniejszy wianek

22/06/2015

Wianki w Krakowie – 6 scen, 56 koncertów, wydarzeń towarzyszących i atrakcji. Jednym z nich był Jarmark Świętojański, podczas którego można było wziąć udział w tradycyjnym konkursie na najpiękniejszy wianek. Wzdłuż bulwarów wiślanych, między mostem Grunwaldzkim i Dębnickim stanęło kilkanaście stanowisk, przy których w pleceniu wianków pomagali zawodowi floryści z krakowskich kwiaciarni.


Reklama

Każdy kto chciał upleść wianek mógł przynieść własne materiały lub skorzystać z przygotowanych przez organizatorów. Sobotnie popołudnie  na Bulwarze Czerwieńskim upłynęło więc na wspólnym wyplataniu, które zakończyło się wyłonieniem zwycięzców konkursu. Jury w składzie: Róża Wollny, Anna Rumińska i Andrzej Jarosz, oceniało aż 32 wianki. Po burzliwych naradach pierwszą nagrodę przyznano Pani Bernadetcie Walczak. Drugie miejsce zdobyła Pani Julia Łuszpińska. Na trzecim stopniu podium stanął Pan Jacek Seweryn. Zwycięzcom gratulujemy!

 

fot. Robert Słuszniak, www.spheresis.com

fot. Robert Słuszniak, www.spheresis.com

 

 

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl