Jakie trendy będą obowiązywać w 2024 roku? Na to pytanie każdego roku stara się odpowiedzieć Flower Council of Holland. Przedstawiliśmy już trzy z czterech opisanych przez nich trendów: Viva La Vida, Gentle Paradox oraz Meaningful Earth. Dzisiaj kolej na ostatni z nich: Playful Construction – trend, który zdecydowanie wykracza poza sferę rutyny i sprawdzonych pomysłów.


Reklama

Standardowe rozwiązania z czasem stają się przytłaczające i pozbawione świeżości. Odpowiedzią na to zjawisko jest konieczność przemodelowania i przekształcenia, dotyczące wszystkich obszarów naszego życia. Kluczem do tego podejścia jest eksperymentowanie oraz spojrzenie na świat wokół nas z nowej, niekonwencjonalnej perspektywy. Do takiego podejścia zachęca nas trend Playful Construction.

Playful Construction we wnętrzach

Wewnątrz pomieszczeń odnajdujemy zabawne i ekstrawaganckie pomysły, jak na przykład gigantyczne ogniwa, które wspólnie tworzą sofę. Wnętrze emanuje optymizmem dzięki radosnym kolorom i ciekawym zestawieniom przedmiotów. Wszystko to jest konsekwencją nowego, zaskakującego spojrzenia na przedmioty użytkowe i dekoracje. W przypadku kwiatów pojawia się wiele okrągłych kształtów zarówno w kompozycjach z kwiatów ciętych, jak i w przypadku roślin doniczkowych. Rośliny wiszące rywalizują z konstrukcjami w donicach czy dekoracjami ściennymi.

Zdjęcie: Funnyhowflowerdothat.co.uk
Zdjęcie: Funnyhowflowerdothat.co.uk
Zdjęcie: Funnyhowflowerdothat.co.uk
Zdjęcie: Funnyhowflowerdothat.co.uk

Kształty i kolory

Kształty i kolory mają przyciągać wzrok, natomiast sam materiał z którego wykonane są przedmioty odgrywa drugoplanową rolę. W trendzie tym istotny jest element zaskoczenia i efektowne stosowanie koloru. Znajdziemy tu wiele konstrukcji rurowych wykonanych z metalu, plastiku lub szkła, które wzmacniają strukturalny charakter tego trendu. Powierzchnie są przeważnie gładkie. Wzory również odgrywają drugorzędną rolę i ograniczają się do pasków, krat, kół czy wypukłości.
Kolor odgrywa kluczową rolę, dlatego Playful Construction wyróżnia się niezwykle różnorodną paletą barw. W jej skład wchodzą jaskrawe barwy, świeże odcienie pasteli, srebro i jasna szarość, które można ze sobą łączyć w nieskończoność.

Paleta kolorów w trendzie Playful Construction.
Źródło: flowercouncil.co.uk

Podstawowe wartości trendu: wesoły, kolorowy, zabawny, kreatywny, oryginalny, zaskakujący, strukturalny i dociekliwy.

Playful Construction to nie tylko estetyczne doświadczenie, ale również nowe spojrzenie na projektowanie, które inspiruje do tworzenia świeżych i innowacyjnych rozwiązań. To zaproszenie do eksperymentowania, do patrzenia na otaczający nas świat w sposób niekonwencjonalny, co przyczynia się do ożywienia naszej codzienności.

Zdjęcie: Funnyhowflowerdothat.co.uk
Zdjęcie: Funnyhowflowerdothat.co.uk
Zdjęcie: Funnyhowflowerdothat.co.uk
Zdjęcie: Funnyhowflowerdothat.co.uk
Zdjęcie: Funnyhowflowerdothat.co.uk
O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl