Rok 2020 na pewno zapamiętamy jako wyjątkowy. Pandemia przysporzyła branży kwiatowej wiele zmartwień i finansowych strat, ale jak to w życiu bywa, to co początkowo jest trudne do udźwignięcia na końcu może przynieść coś pozytywnego. Trudności sprawiają, że zaczynamy szukać nowych rozwiązań, myśleć inaczej i podejmować zupełnie nowe wyzwania. Tego właśnie najbardziej pragniemy Wam życzyć w nowym 2021 roku: abyście znaleźli w sobie dość siły i kreatywności, żeby nadal rozwijać swoje florystyczne pasje. Oraz aby Wasze sprawy zawodowe układały się coraz lepiej dzięki nowym, twórczym pomysłom, które z pewnością w sobie nosicie!

Dla Forum Kwiatowego 2020 rok był również inny od poprzednich. Zdecydowanie mniej spotkań, mniej wyjazdów, mniej relacji z wydarzeń branżowych. Tym bardziej jesteśmy wdzięczni wszystkim tym, którzy mimo ograniczeń postarali się przełamać covidową stagnację i dostarczyli nam nowych florystycznych przeżyć. W szczególności Piotrowi Marcowi wraz z Muzeum Czartoryskich w Puławach, Gosi Szwagiel oraz SITO Rzeszów, Katarzynie Grecie Szymkowiak z Gretaflowers oraz naszym partnerom, z którymi mimo pandemii udało się wspólnie zorganizować wydarzenia w tzw. “realu” – Hurtowni Kwiatów Róża w Katowicach i VHV Flowers and Greens. Mamy nadzieję, że kolejny rok przyniesie jeszcze więcej ciekawych wydarzeń, w których będziemy mogli uczestniczyć!

Koniec roku to także czas podsumowań. Postanowiliśmy więc sprawdzić jak minął ten rok na ForumKwiatowe.pl i podzielić się z Wami tą informacją – to przecież dzięki Wam Forum działa i może pochwalić się swoimi wynikami. A w 2020 jest czym! Jak wyglądała nasza strona w liczbach? Oto krótkie zestawienie naszych wyników w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

175 artykułów

175 to ilość tekstów oraz galerii zdjęć, które opublikowaliśmy. Największym zainteresowaniem (oglądalnością w tym roku) cieszył się tekst Ewy Ogrodowicz, którą odwiedziliśmy w marcu. Ewa walczyła jak lwica z pandemią od samego początku, a jej pozytywna energia na pewno nie jednemu floryście dodała otuchy. Tekst można przeczytać tutaj: Jestem otwarta, czyli moja kwiaciarnia w czasach koronawirusa. Temat covidu zdecydowanie królował w tym roku, ponieważ na drugim miejscu wśród najczęściej czytanych tekstów jest nasz artykuł: Koronawirus a branża kwiatowa. Czy rząd wesprze małe przedsiębiorstwa?.

210 000 czytelników

210 000 to ilość osób, które odwiedziły naszą stronę. W tym zdecydowana większość to kobiety (75%). Największą grupę jeśli chodzi wiek naszych czytelników tworzą osoby w wieku 25-34 lat, które stanowią ponad 30 % wszystkich użytkowników portalu.

Milion… chciałoby się 😉

Ale całkiem blisko, bo dokładnie 914 240. Jest to jest ilość odsłon jaką zaliczyliśmy w 2020 roku. Nie jest ilość osób, które do nas zaglądnęły w ciągu ostatnich 12 miesięcy – ta liczba została podana powyżej. Ilość odsłon mówi o tym ile razy ForumKwiatowe.pl zostało wczytane przez Wasze przeglądarki.

ForumKwiatowe.pl na świecie

ForumKwiatowe.pl odwiedzają przede wszystkim Polki i Polacy, ale nasza strona była wyświetlana także w wielu innych krajach na Świecie. Najbardziej zaskoczyły nas odwiedziny użytkowników ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, które znalazły się za Niemcami, Stanami Zjednoczonymi, Wielką Brytanią i Holandią, gdzie ilości wejść mierzymy w tysiącach. Co ciekawe, jest też wiele egzotycznych krajów, w których, choć rzadko, ale pojawiliśmy się. Bez względu na liczby cieszymy się, że nasze zielone logo pojawia się w różnych miejscach, nawet najodleglejszych. Czyli wszędzie tam, gdzie na mapce jest niebiesko.

Wydarzenia

Pandemia pandemią, ale coś dziać się musi! 2020 rok tradycyjnie rozpoczęliśmy naszą akcją Floryści dla WOŚP, którą zorganizowaliśmy 11-ty raz. Mamy nadzieję, że 12-ta edycja przebiegnie w planowanym terminie, czyli 31 stycznia – śledźcie nas! A tymczasem nasze logo już czeka i dumnie pręży się na stronie partnerów Wielkiego Finału 😉

Latem mieliśmy w pandemii “okno pogodowe” jak to mawiają himalaiści. Udało się więc zorganizować w partnerstwie z Hurtownią Kwiatów Róża bardzo ciekawe i zupełnie nowe wydarzenie, którego adresatem są młodzi floryści. Był to Konkurs Florystyczny Młodych Talentów, dzięki któremu mogliśmy poznać wiele ciekawych osobowości, o których na pewno jeszcze usłyszycie.

Konkurs Florystyczny Młodych Talentów

Z kolei współpraca z VHV Flowers and Greens zaowocowała warsztatami florystycznymi dla klientów firmy, które w realu odbyły się dwukrotnie i w których wzięliśmy również udział. Była to okazja by poznać wielu ciekawych florystów oraz podziwiać z bliska talent Piotra Marca i Edyty Zając-Chruściel. Firma VHV zorganizowała także równie ciekawe spotkanie online, które poprowadziła Katarzyna Greta Szymkowiak.

Wywiady

W tym roku postanowiliśmy więcej… rozmawiać. Okazało się, że przeprowadzenie wywiadu to świetny pretekst by bliżej poznawać fantastycznych ludzi ze świata florystyki. Nam spodobało się bardzo, mamy nadzieję, że Wam także… Bo bardzo chcemy kontynuować tę działalność! Rozmawialiśmy trochę filozoficznie z Katarzyną Gretą Szymkowiak, a o biznesie z Edytą Zając-Chruściel i Dorotą Rusinak. Również ciekawa rozmowę – tym razem o edukacji florystycznej – odbyliśmy z Piotrem Marcem. Jeśli jeszcze nie czytaliście, to gorąco zachęcamy!

Chyba wystarczy podsumowań? Teraz już patrzymy w przyszłość żywiąc nadzieję, że kolejny rok przyniesie zdecydowanie więcej pozytywnych niespodzianek niż poprzedni! Tego Wam również życzymy!

O autorze

Julia Błaszczyk

Wydawca portalu ForumKwiatowe.pl. Absolwentka Szkoły Trenerów Zarządzania MATRIK oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.