Wielkanoc to czas radości, czas budzenia się przyrody do życia, a we florystyce to czas nowych pomysłów i świątecznych dekoracji. Każdy kolejny rok przynosi w tym względzie kolejne koncepcje i nietuzinkowe konstrukcje. Stroiki wielkanocne, wiosenne bukiety, dekoracje na stoły, niby nazwy te same, ale wszystko to za każdym razem jest zupełnie inne, nowe. Postanowiliśmy zabrać Was w podróż w czasie – zobaczmy jak floryści widzieli ten czas w swoich pracach.

Sięgnęliśmy do naszych archiwalnych zbiorów, w których odkryliśmy na nowo zdjęcia kompozycji, dekoracji i bukietów przygotowanych przez florystów na przestrzeni ostatnich lat. Zaczynamy od roku 2015 i prac Přemysla Hytycha z Czech, w kolejnym roku – 2016 – mamy pracy Katarzyny Grety Szymkowiak i Zygmunta Sieradzana, a w 2017 Tomasza Maxa Kuczyńskiego i Markusa Alexandra Reinholda z Niemiec. Wszyscy ci floryści prowadzili w tamtych latach pokazy w Hurtowni Kwiatów Róża w Katowicach i właśnie stamtąd pochodzi prezentowany materiał.

Dla tych, którzy mają niedosyt zapraszamy jeszcze do 2 albumów zdjęć z 2018 i 2019. Znajdziecie w nich kolejnych prace kwiatowych designerów w klimacie Wielkanocy i wiosny budzącej przyrodę do życia. Cały materiał znajdziecie tutaj:

Rok 2019:

Rok 2018:

Życzymy Wam miłego oglądania i radosnych Świąt Wielkanocnych!

O autorze
Forum Kwiatowe

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl