Dzień pierwszej komunii jest ważny zarówno dla dziecka jak i jego rodziny. Często mamy chcą, by ich córki wyglądały w tym dniu jak prawdziwe królewny, ale czy konieczne jest by robić z nich panny młode? Dziewczynki to delikatne istotki i niech takie pozostaną jak najdłużej. My, floryści, możemy im w tym pomóc, proponując delikatne dekoracje, które podkreślą ich urodę, a nie przytłoczą. Jedną z takich dekoracji jest wianek komunijny.

Jak szybko i sprawnie wykonać wianek komunijny?

Materiał, który wykorzystałam do tego wianka to:

  • Myrtus communis – mirt zwyczajny
  • Gipsówka wiechowata – Gipsophila paniculata
  • Kalanchoe blossfeldiana
  • Peperomia albovittata
  • Dizygoteka wytworna (Dizygotheca elegantissima)

Gałązki obu odmian mirtu owijam drutem na szpulce. Dokleiłam ciemne listki peperomii, drobne, ale rozwinięte kwiatki kalanchoe i gipsówkę.

Jak zrobić wianek komunijny

Proste, popularne rośliny połączyłam z dość nietypowym elementem jakim są liście Dizygoteki i Peperomii, dały oczekiwany przeze mnie efekt elegancji i delikatności.

wianek komunijny

Jak widzicie wianek komunijny może być jednocześnie subtelny, delikatny, ale i pełen wdzięku i elegancji. Dobierając wzór wianka pamiętajmy o figurze dziewczynki, kształcie jej twarzy, a także przede wszystkim o tym jaką w tym dniu będzie miała fryzurę. Cały wianek wykonany z gipsówki nie będzie dobrze wyglądał na delikatnej kilkulatce z ciasno upiętym kokiem na głowie, a cienki wykonany wyłącznie z mirtu i kilku maleńkich kwiatków, zginie w bujnej czuprynie dziewczynki o ciemnej karnacji.

Jak szybko i sprawnie wykonać wianek komunijny? Wsłuchać się w klientkę, ale i umieć jej dobrze doradzić. Pokazać kilka wzorów i wytłumaczyć dlaczego na dziewczynce o wyglądzie elfa nie będzie się dobrze prezentował wianek pasujący do dorosłej osoby o zaokrąglonej buzi. Właściwa decyzja i dobór wzoru to połowa sukcesu.

wianek komunijny
O autorze

Katarzyna Greta Szymkowiak

Dyplomowana Mistrzyni Florystyki, właścicielka szkoły florystycznej Gretaflowers. Od wielu lat działa na rynku polskim szkoląc kolejne pokolenia. Wicemistrz Polski na VIII Międzynarodowych Mistrzosostwach Florystycznych Polski. Właścicielka Kwiaciarni i marki ślubnej So Nice- dekoracje ślubne.