Kilka lat temu, obserwując uczestników naszych szkoleń florystycznych, zapragnęłam docenić ich rozwój, odwagę wprowadzania zmian, pasję jaką wkładają w swoją pracę. W ten sposób zrodził się pomysł na coroczne przyznawanie GRETKI, naszej autorskiej nagrody.

Katarzyna Greta Szymkowiak i Alina Bartold. Fot. Magdalena Szymańska

Laureatów nagrody wyłaniamy w wyniku całkowicie subiektywnej oceny. Obserwujemy i doceniamy sukcesy naszych kursantów, to z jaką determinacją dążą do wyznaczonych celów, ile energii i zaangażowania inwestują w zdobywanie wiedzy i wcielanie w życie nowych umiejętności. Jako, że nasi absolwenci nas uskrzydlają, a my zapraszamy ich do naszego świata, dzieląc się talentami, przekazując nasze umiejętności, wiedzę, filozofię życia, tegoroczne statuetki przybrały postać skrzydeł.

W najnowszej edycji 2021 statuetkę Gretki otrzymali:

Kwiaciarnia  Dorota Sołtykowska za podążanie za głosem serca, odwagę i gotowość prowadzące do zmian. Dorotka, to kobieta dojrzała, bardzo elegancka i świadoma. Zdecydował się na metamorfozę swojej kwiaciarni (o czym możecie poczytać na naszym portalu!) po pond 20 latach prowadzenia swojej działalności! Znajdziecie ją we Wrześni, w Wielkopolsce, gdzie jest doskonale znana wśród tamtejszej społeczności. Zaczęło się od zmiany w głowie, potem dojrzałą myśl, by odświeżyć nazwę kwiaciarni, a potem czas gruntownego remontu, którego właścicielka nie wystraszyła się mimo panującej już wtedy pandemii.

Kwiaciarnia Warsztat za wierność wartościom, inspirowanie do rozwoju i szacunek dla współpracowników. Właścicielem tego miejsca jest Tomasz Gołdyn. Trafiłam do tego pięknego regionu jakim jest nowosądecczyzna, by pomóc im w organizacji kwiaciarni. Spędziłam u nich kilka dni i od razu poczułam się jak w domu. To prawdziwie rodzinna kwiaciarnia z niesamowitym klimatem, gdzie każdy rozumie drugiego człowieka, gdzie jest współpraca, pasja i zaangażowanie. Doskonale łączą tradycje z nowoczesnymi rozwiązaniami.

Pracownia Różana za wzajemne wspieranie się pokoleń oraz wyznaczanie nowych trendów. Właścicielką jest Alina Bartold, która była wielokrotnie na moich szkoleniach, na które potem przyjeżdżali jej pracownicy. Do firmy wprowadziła swojego syna  z jego dziewczyną, którzy poprowadzili pracownię z Ostrowa Wielkopolskiego w stronę sprzedaży internetowej. Doskonale łączą wieloletnie doświadczenie Aliny ze współczesnym podejściem do biznesu młodszego pokolenia.

Od lewej: Dorota Sołtykowska, Katarzyna Greta Szymkowiak i Alina Bartold. Fot. Magdalena Szymańska

Laureatom serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że ta nagroda, choć symboliczna, pomoże im rozwinąć jeszcze mocniej swoje skrzydła, przeć do przodu mimo, iż czasem wiatr wieje w oczy. Każdemu z Was, nasi drodzy byli, obecni i mamy nadzieję, przyszli absolwenci, życzymy wierności swoim wartościom, konsekwencji w dążeniu do obranych celów i szeroko rozpostartych skrzydeł w formułowaniu marzeń.

Jesteście nie do zatrzymania! Niech nigdy nie opuszcza Was energia i motywacja do rozwoju.

To ogromna przyjemność móc z Wami współpracować.

Katarzyna Greta Szymkowiak z Zespołem

O autorze

Katarzyna Greta Grondkowska

Dyplomowana Mistrzyni Florystyki, właścicielka szkoły florystycznej Gretaflowers. Od wielu lat działam na rynku polskim szkoląc kolejne pokolenia. Na swojej ścieżce rozwoju florystycznego czerpałam z doświadczeń i mądrości moich nauczycieli. Andreas Faber, Gregor Lersch, Robert Miłkowski, Mariola Miklaszewska, Doreen Sider to moi przewodnicy w drodze do miejsca, w którym aktualnie jestem. Gretaflowers Szkoła Florystyczna to nie tylko szkoła, nie tylko kursy, nie tylko miejsce zdobywania wiedzy, ale także spotkanie z człowiekiem, wymiana doświadczeń, dzielenie się rozwiązaniami.