W tym roku Wielkanoc przypada na 21 i 22 kwietnia. Jest to czas, który wielu z naszych klientów zechce spędzić rodzinnie. Przygotujmy dla nich podpowiedź jak samodzielnie udekorować świąteczny stół, przy którym będzie koncentrować się życie towarzyskie. Podpowiedzmy im kilka pomysłów na proste dekoracje z kwiatów i roślin tak, aby ten świąteczny czas spędzili nie tylko wśród całej masy talerzy i półmisków, ale także w towarzystwie kwiatów.

dekoracje z kwiatów na Wielkanoc
dekoracje z kwiatów na Wielkanoc
fot. Hurtownia Kwiatów Magnus

W kwiaciarni możemy przygotować gotowy świąteczny stół, gdzie kwiatowe aranżacje i zastawa będą stanowiły spójną całość. Możemy  zdecydować się na jeden określony styl, np. skandynawski minimalizm czy dekoracje nawiązujące do modnego, wywodzącego się z Azji stylu hanami. Ważne jest, aby proponowana dekoracja pasowała do naszego wnętrza kwiaciarni i nie powodowała dysonansu w głowach oglądających ją klientów.

Od nas zależy jakiego typu będą to dekoracje. Czy postawimy na hand made z wykorzystaniem mchu, skorupek jajek czy plastrów drewna, a może na gotowe elementy z wykorzystaniem wazonów czy naczyń szklanych, a może połączeń z metalem. Ważne jest, aby potencjalni klienci widzieli możliwość zakupu tych elementów w waszej kwiaciarni. Zainspirowanie ich gotową aranżacją z pewnością skusi ich do zakupu gotowych elementów wystroju czy dekoracji świątecznego, wielkanocnego stołu.

dekoracje stołu Wielkanoc
dekoracje stołu Wielkanoc
dekoracje stołu Wielkanoc
dekoracje stołu Wielkanoc
dekoracje stołu Wielkanoc

Pamiętajmy, aby wykorzystywane do dekoracji kwiaty, liście czy całe rośliny również były do kupienia pojedynczo. Hiacynty, żonkile czy tulipany to wielkanocne „must by”. Warto zadbać także o dostępność gałęzi krzewów, które właśnie zaczynają się rozwijać czy kwitnąć. W ofercie powinny znaleźć się także ciekawostki, nowości z rynku np. tulipany w wersji XL czy rośliny egzotyczne.

Nasze podpowiedzi i dekoracje sprawią, że wielkanocny weekend z kwiatami na długo pozostanie w pamięci zainspirowanych klientów. To co? Do dzieła!


źródło:bloemenbureauholland.nl

O autorze
Forum Kwiatowe

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl