Wraz z nadejściem sezonu jesienno-zimowego klienci zaczynają myśleć o dekoracjach, dzięki którym ich domy będą bardziej przytulne. Dlatego ważną rolę odgrywają ekspozycje kolorowych roślin w sklepach i na wystawach. Eksperci ds. marketingu ze Stars for Europe pokazują jak stworzyć efektowne aranżacje z poinsecją – aby klienci czerpali z nich inspiracje i wracali po więcej roślin.

Wykorzystaj swoją przewagę konkurencyjną

Czy wiesz, że sezon na poinsecje zaczyna się już w październiku? To wtedy dostępne są najbardziej nietypowe odmiany, w jesiennych kolorach, takich jak łososiowy, brzoskwiniowy, rdzawy, żółty czy różowy. Tradycyjne czerwienie i kremy pojawiają się znacznie później.

We wcześniejszych miesiącach profesjonalni sprzedawcy detaliczni i właściciele małych firm mają przewagę konkurencyjną, ponieważ większość dużych graczy musi składać hurtowe zamówienia na standardowe poinsecje z dużym wyprzedzeniem i nie ma możliwości magazynowania różnorodnych odmian. Wykorzystaj swoją pozycję i zamawiaj z szerokiej gamy, nietypowe odmiany i zapewniaj atrakcyjne produkty klientom poszukujących nowości.

Oferowanie tych wyjątkowych, nowoczesnych poinsecji wcześniej sprawi, że ​​klienci zaczną nimi dekorować wnętrza już jesienią, ciesząc się stonowaną, modną kolorystyką na długo przed świętami.

Wskazówki dotyczące tworzenia dobrych wystaw

Najlepszym sposobem na pokazanie klientom tego, co można zrobić z poinsecjami, jest przygotowanie wystaw sklepowych na znacznie wyższym poziomie niż robi to konkurencja. SfE zwróciło się z pytaniem do popularnego w Niemczech florysty, Michaela Fringsa, który jest częstym gościem programów telewizyjnych o ​​jego sprawdzone sposoby na aranżowanie ekspozycji sklepowych, które przyciągają uwagę klientów.

Moim zdaniem najważniejsze jest pokazanie klientom czegoś, czego jeszcze nie znają. Na przykład poinsecji jako kwiatu ciętego czy w inny nieoczywisty sposób na przykład we wieńcu adwentowym.

Michael Frings

Michael ma prosty pomysł na ekspozycję, który niezależnie od miejsca sprawdza się w każdym sklepie i witrynie sklepowej:

Przytnij łodygi poinsecji i zahartuj je, zanurzając je najpierw na krótko w gorącej wodzie o temperaturze 60°C, a następnie w zimnej wodzie. Zdejmij zawieszki z kilku świątecznych bombek, napełnij je wodą i włóż do środka cięte poinsecje. Za pomocą ozdobnego drutu lub wstążki powieś je na choince lub gałązkach.

Michael Frings

Pokaż cały asortyment produktów

Wykorzystaj witrynę lub ekspozycję w sklepie do pokazania klientom swojej bogatej, świątecznej oferty i spraw, aby aranżacja była spójna. „Wybierz kolor lub motyw przewodni dla swojej ekspozycji – na przykład beżowy i kremowy do zaproponowania powierzchni w stylu biurowym. Następnie dobierz doniczki do poinsecji i pozostałe ozdoby, dzięki którym klienci będą mogli odtworzyć Twoją propozycję i sami udekorować swoje mieszkanie czy biuro w zaproponowanym przez Ciebie klimacie.” – wyjaśnia Michael.

Mając na uwadze te wskazówki, SfE krok po kroku przedstawia trzy koncepcje wystaw sklepowych, które nie tylko zwiększą sprzedaż poinsecji, ale przede wszystkim zachwycą Twoich klientów.

W tym sklepie poinsecje są wyeksponowane razem z innymi produktami, takimi jak lampiony i wazony, aby przyciągnąć wzrok klienta i zwiększyć sprzedaż impulsową.

3 pomysły krok po kroku na ekspozycje w sklepie

Wiszące kokedamy

Kokedama to tradycyjny japoński sposób uprawy roślin ozdobnych, których korzenie znajdują się wewnątrz kuli ziemi pokrytej mchem. Poinsecje wiszące w kokedamie zawieszone pod sufitem w witrynie sklepowej lub stojące na stoliku w sklepie stanowią efektowną ekspozycją. Krok po kroku postępuj zgodnie z prostymi wskazówkami.

W tym centrum ogrodniczym poinsecje są wyeksponowane w kokedamach, zawieszone razem z małymi tablicami kredowymi z nazwami ich odmian.

Jak zrobić kokedamę?

Do przygotowania kokedamy potrzebny jest mech płaski, ozdobny, srebrny drut, nić lub sznurek oraz poinsecja w standardowym rozmiarze.

  1. Wyjmij poinsecję z doniczki i owiń bryłę korzeniową mchem.
  2. Owiń kulę mchu za pomocą drutu, nici lub sznurka i zwiąż ze sobą końce.
  3. Utwórz pętlę z drutu lub nici i zawieś ją.

Aby kompozycja prezentowała się świeżo, podlewaj rośliny oszczędnie z góry, na przykład za pomocą butelki ze spryskiwaczem. Alternatywnie, co kilka dni, możesz umieścić kulkę mchu w pojemniku z niewielką ilością wody, aby roślina mogła ją wchłonąć. Pozwól, aby dobrze ociekła przed zawieszeniem.

Pomysł na kokedamę można wykorzystać do wykonania nowoczesnej dekoracji w centralnym punkcie stołu, ustawionego w sklepie.

Zrób pięć lub sześć kokedam, używając poinsecji w tym samym kolorze, ale w różnych rozmiarach, w tym miniaturowych. Umieść je obok siebie w dużym, płytkim naczyniu i wypełnij szczeliny suszonymi kwiatami, liśćmi lub bombkami albo pozostaw pustą przestrzeń dla zachowania minimalistycznego efektu. Twórz różne wersje, zmieniając mech, drut/sznurek i poinsecje.

Naturalny mech reniferowy (Cladonia rangiferina), czyli chrobotek, sznurek i białe lub kremowe poinsecje, umieszczone na jasnym, drewnianym talerzu, wpisują się w modny, skandynawski styl z japońskim akcentem.

W szczycie sezonu, od listopada, kiedy szczególnie dostępne są tradycyjne, czerwone odmiany, można uzupełnić ekspozycję o klasyczne poinsecje w błyszczących, złotych osłonkach i połączyć je z gałązkami ostrokrzewu lub czerwono-złotymi bombkami. Umieść w pobliżu zapas wszystkich ozdób użytych na wystawie, aby klienci mogli kupić wszystko, co jest potrzebne do odtworzenia Twojej świątecznej dekoracji.

Wisząca choinka z drutu

Szybki, prosty pomysł na ekspozycję, który będzie miał duże znaczenie w każdym sklepie. Do wykonania tej miniaturowej, wiszącej choinki potrzebny jest drut aluminiowy o 1-2 mm grubości, kombinerki (para bocznych do cięcia i para płaskich do zginania drutu), gałązki jałowca, małe bombki, sznurek/wstążka, srebrny drut na szpuli, trzy probówki i trzy, miniaturowe poinsecje.

Krok 1: Przytnij kombinerkami 50-60 cm drutu. Użyj kombinerek płaskich, aby na jednym końcu zrobić małą pętlę do zawieszenia.

Krok 2: Zaczynając od pętli, uformuj drut na kształt spirali. Dodaj kolejną pętlę na końcu.

Krok 3: Przymocuj gałązki jałowca do drutu za pomocą srebrnego drutu szpulowego.

Krok 4: Wstążkami przymocuj do owiniętego drutu bombki oraz probówki i powieś choinkę w wybranym miejscu. Następnie wypełnij probówki wodą i umieść w nich cięte poinsecje.

Wskazówka: Cięte poinsecje zarówno w kwiatowej aranżacji jak i bukiecie są wyjątkowo trwałe. Ich piękne przylistki w kształcie gwiazdy pozostaną świeże przez około dwa tygodnie, jeśli natychmiast po przycięciu zatrzymamy mleczny sok, zanurzając łodygi na około pięć sekund w gorącej wodzie o temperaturze 60°C, a następnie przełożymy je do zimnej wody.

W zależności od przestrzeni jaką dysponujesz możesz stworzyć kilka choinek w różnych rozmiarach i zawiesić je razem na różnych wysokościach. Najlepiej sprawdzają się nieparzyste liczby dekoracji, więc grupuj je po trzy, pięć lub więcej.

Pomysł ten świetnie nadaje się również na wystawę okienną, ponieważ choinki delikatnie się poruszają po zawieszeniu, co przyciąga uwagę przechodniów. Pamiętaj, że poinsecje nie lubią przeciągów, więc trzymaj je z dala od otwartych drzwi i okien.

Przy ekspozycji ustaw wszystkie niezbędne materiały i rośliny potrzebne do odtworzenia dekoracji, żeby ułatwić klientom zakup całego zestawu.

Wykorzystaj ten pomysł już wcześniej, dostosowując go do jesiennej aury. Zastąp bombki gronami świeżych jagód a spiralę pokryj liśćmi. Dobierz poinsecję, w kolorze łososiowym, rdzawym lub ciepłym różu.

Drewniana, adwentowa gwiazda

Ta nowoczesna, adwentowa gwiazda w stylu skandynawskim jest alternatywą dla klasycznego, okrągłego wieńca i szczególnie atrakcyjnie prezentuje się na wystawie okiennej.

Minimalistyczne, naturalne, drewniane kołki pięknie podkreślają czerwone przylistki ciętej poinsecji.

Do wykonania drewnianej gwiazdy potrzebne są kołki z jasnego drewna o różnej grubości, piła ręczna z drobnymi zębami, kątownik ułatwiający cięcie drewna, kartonowy szablon gwiazdy, pistolet do kleju na gorąco i klej w sztyfcie, nożyczki, cztery świece i świecznik do każdej z nich, trzy probówki, poinsecja, małe dekoracyjne, drewniane gwiazdki i ozdobne serca.

Krok 1: Za pomocą kątownika przytnij 100 – 120 kawałków o różnej długości ok. 4,5, 5 i 5,5 cm i grubości.

Krok 2: Klejem na gorąco przyklej naprzemiennie różnej długości i grubości kołki do szablonu. Pozostaw trzy szczeliny między kołkami na probówki. Gdy klej wyschnie, odetnij nadmiar papieru wokół gwiazdy.


Krok 3: Umieść świeczniki i probówki. Wywierć otwory w czterech, grubszych kołkach na świeczniki. Umieść trzy probówki w szczelinach, które pozostawiłeś między kołkami i w razie potrzeby zabezpiecz je klejem na gorąco. Następnie włóż świece do świeczników i przyklej ozdobne serca
i gwiazdki do drewnianej gwiazdy. Na koniec wypełnij probówki wodą i umieść w nich cięte poinsecje.


Reklama

Wszyscy są bardzo zabiegani w okresie świątecznym. Mimo tego różnego rodzaju świąteczne robótki ręczne, projekty DIY cieszą się powodzeniem i są chętnie wykonywane. Zwiększ sprzedaż i spraw, aby proponowane przez Ciebie pomysły klienci mogli szybko i łatwo wykonać. Wydrukuj instrukcję wykonania i dołącz ją do zestawu zawierającego woreczek z przyciętymi kołkami, ozdobami i szablonem gwiazdy. Zadbaj o wybór świec i świeczników, pasujących do sprzedawanych poinsecji, aby kupujący mogli odtworzyć dekorację bez konieczności robienia zakupów w innym miejscu.


Pomysły i inspiracje na wykorzystanie gwiazdy betlejemskiej znajdują się na kanale MyPoinsettia na YouTube, na stronie http://www.gwiazda-betlejemska.info/ oraz na Facebooku MojaPoinsecja.

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl