Konkurs dla kwiaciarń

25/02/2013

Konkurs dla kwiaciarń zorganizowany przez Stowarzyszenie Naukowo -Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu miał miejsce podczas Targów Ogrodniczych GARDENIA, które co roku przyciągają ogrodników z całej Polski. Targi te są również chętnie odwiedzane przez florystów, którzy mogą nie tylko pooglądać prace konkursowe, ale również uczestniczyć w pokazach tworzenia kompozycji kwiatowych czy odwiedzić stoiska firm branży ogrodniczej.

Konkurs adresowany do kwiaciarń miał charakter otwarty, każdy mógł wziąć w nim udział. W tym roku zadaniem florystów było wykonanie dwóch bukietów: ślubnego i okolicznościowego. Bukiety zostały zaprezentowane w osobnym pawilonie, który został specjalnie przygotowany z myślą o florystach. W konkursie wzięły udział kwiaciarnie głównie z Poznania i okolic, ale nie tylko. Byli również uczestnicy z Bielska-Białej, Zielonej Góry czy Katowic.

Prace były piękne i zróżnicowane, dzięki czemu wzbudzały duże zainteresowanie wśród licznie odwiedzających targi gości. Floryści wykazali się nie tylko umiejętnościami technicznymi, ale także dużą pomysłowością, w użyciu wielu ciekawych materiałów – były koronki, włóczki, lusterka, korek, był bukiet zaręczynowy z pierścionkiem, był też nawet i taki, w który wkomponowano sweterek! Kreatywność była ważna, ponieważ komisja konkursowa oceniając prace brała pod uwagę innowacyjność, ale nie tylko. Liczyła się także kompozycja i technika, a poziom tych umiejętności nie jest już tak łatwy w ocenie publiczności. Prace oceniali jednak profesjonaliści – jury w składzie:

– dr hab. Anna Lisiecka prof. nadzw. – Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Vice Prezes Zarządu SITO Oddział w Poznaniu,
– dr hab. Agnieszka Krzemińska – Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Członek Zarządu SITO Oddział w Poznaniu,
– Anna Durzyńska – Członek Zarządu SITO Oddział w Poznaniu.

Komisja w wyżej wymienionym składzie wyłoniła zwycięzców i przyznała następujące miejsca:

W kategorii „Bukiet ślubny”:
1 miejsce – Małgorzata Ziemecka, kwiaciarnia Kwiatownia, Luboń
2 miejsce – Kamila Żołyńska, Krystyna Wiese, kwiaciarnia Kamiflora Kamila Żołyńska, Poznań
3 miejsce – Anna Kłobus-Teodorowicz, kwiaciarnia Leśna, Suchy Las

W kategorii „Bukiet okolicznościowy”:
1 miejsce Anna Kłobus-Teodorowicz, kwiaciarnia Leśna, Suchy Las
2 miejsce Anna Stpiczyńska, kwiaciarnia Gardenia, Poznań
3 miejsce Karolina Julia Drozdek-Staniszewska, kwiaciarnia Renee, Zielona Góra

W tym roku dodatkową atrakcją były debiutujące Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych SPECIAL DAYS. To doskonała okazja dla florystów prowadzących własne kwiaciarnie, by zainspirować się wystawiennictwem czy znaleźć dostawców produktów typu „decor” do swojego sklepu. Obecni polscy i zagraniczni wystawcy prezentowali artykuły dekoracyjne dla domu i ogrodu: świece zapachowe, tkaniny, bibeloty, drobiazgi dekoracyjne, sztuczne kwiaty, kryształki, bombki, donice, figurki oraz wiele innych.

Zapraszamy do oglądania prac z konkursu dla kwiaciarń oraz zdjęć z targów Special Days – w naszym forumowym Albumie.

O autorze
Forum Kwiatowe

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl