Linia wrzośców Heidi´s®, wprowadzona przez rodzinną firmę Hiedl zrewolucjonizowała rynek roślin wrzosowatych. Odmiany Heidi´s® wyróżniają się bogatą kolorystyką i odpornością na złe warunki atmosferyczne. Obok dekoracji balkonowo – ogrodowych świetnie wpisują się w aktualne trendy florystyczne i doskonale nadają się do aranżowania pomieszczeń mieszkalnych i biurowych oraz na prezent dla miłośników kwiatów i roślin. Zgodnie z hasłem marki „Pokoloruj swoją naturę!” wzbogacają nasze życie w piękne, nasycone barwy i kolory.

Heidi´s® późnym latem i jesienią efektownie prezentują się w ceramicznych, szkliwionych misach czy klasycznych albo glinianych skrzynkach balkonowych (fot. 1). Zestawione z trawami, muehlenbeckią oraz wrzosami zachwycają swoim urokiem nawet na początku zimy. (fot. 2).

Wrzośce w ceramicznych naczyniach (fot. 1)
Wrzośce zestawione z innymi naczyniami (fot. 2)

W kilku prostych krokach pozwalają zaaranżować ogródek piwny w stylu rustykalnym, który jest niezwykle trwały i atrakcyjny (fot. 3). Heidi´s® gwarantują również dobrą zabawę najmłodszym. Własnoręcznie upieczone przez dzieci ciasteczka wyeksponowane w bukiecikach z wrzośców wywołają uśmiech na twarzy obdarowanej osoby (fot. 4 i 5).

Rustykalny ogródek piwny (fot. 3)
Bukieciki ze słodyczami (fot. 4)
Bukieciki ze słodyczami (fot. 5)

Wrzośce Heidi´s® nadają się również do tworzenia spektakularnych, kolorowych wianków na drzwi, okno czy stół (fot. 6-9) lub efektownych dekoracji stołów na imprezę z przyjaciółmi lub rodziną w ciepły letni dzień (fot. 10).

Wianki z wrzoścami (fot. 6)
Dekoracja z wrzoścami (fot. 7)
Wianek z wrzoścami (fot. 8)
Wianek na drzwi z wrzoścami (fot. 9)
Dekoracja stołu z wrzoścami (fot. 10)

Hiedl GbR

Hiedl GbR to rodzinna szkółka młodych roślin specjalizująca się w uprawach roślin wrzosowatych i uprawach wyspecjalizowanych. Główne gatunki to Calluna vulgaris wrzos zwyczajny,  pospolity i Erica gracilis wrzosiec delikatny. Przedsiębiorstwo dysponuje powierzchnią około 6 ha, gdzie 3200 m² stanowią tunele foliowe i 14000 m² szklarnie. Asortyment jest stale ulepszany i poszerzany. Firma od wielu lat sprzedaje w całej Europie materiał wyjściowy do dalszej produkcji. Oprócz Niemiec klienci z branży ogrodniczej w Belgii, Francji, Polsce, Szwajcarii i we Włoszech mogą liczyć na fachowe doradztwo i specjalistyczną wiedzę. Obok wrzośców Heidi`s® firma produkuje popularne na rynku niemieckim wrzosy Calluna GardenGirls®.

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl