Dziś zabieramy Was do Karaczi. W niedzielę 31 marca odbył się tam pokaz pt. „Floral Extravaganza” zorganizowany przez pakistańskie stowarzyszenie florystów. Wydarzenie miało ważny cel: zbierano fundusze na budowę sali operacyjnej szpitala onkologicznego Bait-ul-Sakoon. W tym charytatywnym przedsięwzięciu wziął udział Frédéric Dupré – francuski mistrz florystyki, showman i nauczyciel. Człowiek pełen pasji i niesamowitych pomysłów. Jest to florysta najwyższej klasy, wyznaczający trendy, a jego prace są prezentowane w międzynarodowych pismach branżowych. Tym razem jego prace pokazano w Pakistanie.

A Floral Extravaganza / Frederic Dupre
Z lewej – Frédéric Dupré
praca: Frédéric Dupré
praca: Frédéric Dupré

Frédéric miał tylko trzy dni na wykonanie prac, a mimo to zaprezentował 20 aranżacji zdobiących modelki, 40 florystycznych dodatków oraz dwa przepiękne bukiety w rozmiarze XXL. Jak napisał na swoim profilu społecznościowym, podczas tego maratonu nie było zbyt dużo czasu na sen, ale przecież całemu wydarzeniu przyświecał szczytny cel. Całemu przedsięwzięciu towarzyszył też stres, który potęgowała ilość gości zaproszonych na pokaz. Obecnych było ponad 700 osób, każda z nich zafascynowany kwiatami, modą i niezwykłymi pomysłami florysty.

Frédéricowi asystował znany florysta i przyjaciel, Max Hurtaud. Kwiaty na wydarzenie dostarczyła firma G-fresh z Holandii.

Zapraszamy do obejrzenia tych wspaniałych prac w galerii zdjęć.

Zdjęcia: https://www.facebook.com/duprefredericc / Production [021] fashion/events

O autorze
Forum Kwiatowe

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl