Otuleni skromnością i talentem Premysla Hytycha

07/04/2016

Być może świat, o którym pisał Jarosław Borszewicz: „w którym jedna jaskółka czyni wiosnę, (…) gdzie jak cię widzą to dzień dobry,(…) w którym człowiek człowiekowi człowiekiem” dla słuchaczy, absolwentów kierunku florystyka i pracowników szkoły ukrył się w murach jaworskiego Medyka?

[imagebrowser id=211]

Spotkania na pokazach florystycznych z niezwykle utalentowanym, młodym artystą Premyslem Hytychem zawsze dla słuchaczy, absolwentów i pracowników Zespołu Szkół w Jaworze były wyjątkowe. Jednak to najbardziej szczególne spotkanie odbyło się 3 kwietnia 2016 roku w samym sercu „Medyka”. Premysl Hytych przyjął bowiem zaproszenie do Jawora, aby przeprowadzić warsztaty florystyki ślubnej. Warsztaty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony słuchaczy i absolwentów. Uradowane artystki pod wodzą samego mistrza z Czech i pomocy nauczycielki Magdaleny Biruli-Białynickiej chwytały dynamikę w charakterystyczne, niewielkie, delikatne bukiety ślubne oraz przypinki. Pastelowe barwy hiacyntów, goździków królowały na stole w szkolnej pracowni. Finezji i lekkości kompozycjom dodawały brązowe pióra.


Autor filmu: Daniel Śmiłowski

Zapach kwiatów, powiew wiosny, ale przede wszystkim talent, pasja i wzruszająca skromność Mistrza Florystyki z Czech otuliły w niedzielę bijące serca szkoły. To nie były tylko warsztaty florystyczne, to był prawdziwy pokaz pasji na mistrzowskim, światowym poziomie. Pokaz, który wniósł kolejny powiew radości do szkoły i zostanie zapamiętany na długo.

Z niecierpliwością dyrekcja, pracownicy i słuchacze czekają na kolejne, zapowiedziane w czasie niedzielnego spotkania z Premyslem Hytychem warsztaty w jaworskim Medyku.

Dziękujemy również pani Monice Bębenek za wsparcie i zaangażowanie w organizację tego niezwykłego spotkania.

Florystyka Medyk (28)

Florystyka Medyk (37)

Florystyka Medyk (21)

 

Tekst: Absolwentka szkoły

fot. Grzegorz Wiernicki

O autorze
Forum Kwiatowe

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl