Oprawa florystyczna ceremonii ślubnych jest nieodłącznym elementem w tym niezwykłym dniu Młodej Pary. W ostatnich latach przyszli małżonkowie coraz bardziej dbają aby ich ślub był wyjątkowy, niepowtarzalny i na długo zapadł w pamięci weselnych gości. Wydaje się, że nie bez znaczenia jest wzrost popularności, a co za tym idzie nasza aktywność w mediach społecznościowych, gdzie dzisiaj nie tylko gwiazdy, ale również większość z nas – mniej lub bardziej świadomie – buduje i promuje swój wizerunek. Śluby coraz częściej stają się wydarzeniem publicznym, a dla niektórych Par Młodych aspekt wizualny, którym można pochwalić się w postaci zdjęć i filmów, staje się nierzadko najbardziej istotnym w całym wydarzeniu.

Bez względu na to jakimi względami kieruje się Młoda Para bezspornym jest fakt, że profesjonalna oprawa uroczystości nadaje jej niebywałego charakteru. W tym miejscu należy zauważyć, że o finalnym efekcie decydują nie budżet, którym dysponują klienci, a umiejętności i doświadczenie florysty podejmującego się kwiatowej oprawy ślubu. Z tego powodu tak ważne jest, aby każdy, kto chce odnosić sukcesy we florystyce ślubnej i cieszyć się zadowoleniem swoich zleceniodawców, powinien uczestniczyć w specjalistycznych szkoleniach. Nauka jest inwestycją w samego siebie, która w późniejszym czasie procentuje nie tylko poszerzeniem wiedzy teoretycznej, ale głównie nowymi pomysłami i umiejętnościami, które możemy wykorzystać w następnych projektach. Z kolei podniesienie własnych kwalifikacji daje zawsze zwiększenie poczucia własnej wartości, a w konsekwencji ułatwia podejmowanie nowych, ciekawych i innowacyjnych wyzwań, a te przekładają się na wzrost liczby klientów i rozwój firmy.

Idealnym miejscem na zdobycie takiej wiedzy w zakresie realizacji ślubnych jest Polska Szkoła Florystyczna. W 2020 roku  zrealizowana została IV edycja kursu specjalista ślubny, którą prowadziła pani Izabela Jaworska – mistrz florystyki. Podczas jednego z modułów uczestniczki kursu w Polskiej Szkole Florystycznej pod okiem prowadzącego zrealizowały instalację ślubu w plenerze. Tłem były ruiny kościoła w Chojnicach, a głównym element poza kwiatami stały się słomki, które tworzyły niesamowite dmuchawce.

Można już zapisywać się na V edycję, która ruszy wiosną 2021 roku! Więcej informacji pod tym linkiem.

Zapraszamy do Polskiej Szkoły Florystycznej!

Tekst: Polska Szkoła Florystyczna wraz z Izabelą Jaworską