Arteflorando 2017. Polskie florystki zajęły trzecie miejsce!

10/06/2017 0

W ostatni majowy weekend, w małym, włoskim miasteczku San Pietro in Lama odbyła się czwarta edycja międzynarodowego konkursu Arteflorando pt „fiori reali” . Edycja była dedykowana pamięci księżnej Diany w związku z 20. rocznicą jej śmierci.

Dwanaście dwuosobowych zespołów z Estonii, Włoch, Łotwy, Litwy, Rosji, Rumunii, Ukrainy, Hiszpanii i Polski (Agnieszka Błaszczyk i Karolina Ładyżyńska-Skrzypek) miało za zadanie wykonać trzy prace. Pierwszą z nich był bukiet ślubny inspirowany księżną Dianą, każda z drużyn mogła zaprojektować swoją pracę wcześniej i samodzielnie wybrać do niej materiał techniczny i roślinny. Powstały bukiety w różnych formach i kolorach, były układane w ręku na konstrukcjach, klejone, drutowane, a nawet z wykorzystaniem fiolek. Kolejne prace były niespodziankami – ich tematy oraz materiały do wykorzystania były zachowane w ścisłej tajemnicy aż do momentu rozpoczęcia konkurencji. Jako drugą pracę należało wykonać koronę, trzecia natomiast była dekoracją mebla. Interesującą propozycją organizatorów była możliwość w czasie przygotowań korzystania z dobrodziejstw parku oraz okolicznych pól, dzięki czemu każda praca zyskała swój niepowtarzalny charakter.

 

Dekoracja florystyczna, Arteflorando Arteflorando 2017. Foto: Agnieszka Błaszczyk

Dekoracja florystyczna, ArteflorandoArteflorando 2017. Foto: Agnieszka Błaszczyk

Arteflorando 2017. Foto: Agnieszka Błaszczyk

Dekoracja florystyczna, ArteflorandoArteflorando 2017. Foto: Agnieszka Błaszczyk

Arteflorando konkurs florystycznyArteflorando 2017. Foto: Agnieszka Błaszczyk

Arteflorando konkurs florystycznyArteflorando 2017. Foto: Agnieszka Błaszczyk

 

Konkurs odbywał się pięknych salach starego muzeum, pośród eksponatów, był on otwarty dla odwiedzających, którzy mogli obserwować proces powstawiania florystycznych dekoracji. Oprócz zmagań florystów z całej Europy mieszkańcy i turyści mogli cieszyć się kwiatowymi dekoracjami na ulicach miast, a także podziwiać rękodzieło miejscowych rzemieślników.

Zwycięzców wyłoniła komisja złożona z Aija Zagarina, Daniel Santamaria oraz Marios Vallianos. Pierwsze miejsce zdobyła Estonia, drugie Włochy, a trzecie Polska.

 

Arteflorando konkurs florystycznyArteflorando 2017. Foto: Michał Skrzypek

Agnieszka Błaszczyk i Karolina Ładyżyńska-Skrzypek,Arteflorando 2017Arteflorando 2017. Foto: Michał Skrzypek

Karolina Ładyżyńska-Skrzypek,Arteflorando 2017Arteflorando 2017. Foto: Michał Skrzypek

Agnieszka Błaszczyk i Karolina Ładyżyńska-Skrzypek,Arteflorando 2017Agnieszka Błaszczyk i Karolina Ładyżyńska-Skrzypek, Arteflorando 2017. Foto: Michał Skrzypek

Agnieszka Błaszczyk i Karolina Ładyżyńska-Skrzypek,Arteflorando 2017Arteflorando 2017. Foto: Michał Skrzypek

O autorze
Red

Red

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz