Boże Narodzenie to wspaniała okazja, by nadać naszym wnętrzom niepowtarzalny klimat. Przygotowując świąteczną dekorację mieszkania, domu czy biura, starannie dobierajmy barwy. Chociaż tradycyjne święta kojarzą nam się przede wszystkim z czerwienią i złotem, to w dzisiejszych czasach dobór barw świątecznych dekoracji jest wyrazem naszych gustów i upodobań.

Można wybrać kolory chłodne, takie jak miks bieli, srebra i błękitów, lub ciepłe: złoto i czerwień z zielonymi akcentami. Pamiętajmy, że najlepszy efekt uzyskamy, łącząc ze sobą nie więcej niż trzy barwy. Wprowadzenie do świątecznego wnętrza większej liczby kolorów może wywołać chaos i niepokój.

W najnowszym wydaniu dwumiesięcznika Nasz Dom i Ogród – Flora można odnaleźć wiele inspiracji. Tym razem podzielono je na kolory. Biało-srebrne, czerwone oraz złote. Floryści stworzyli zarówno kompozycje na stół, jak i do powieszenia. Nie zabrakło także florystycznych choinek. Z całą pewnością są one alternatywą dla tradycyjnego drzewka bądź idealnym prezentem, kiedy idziemy do rodziny czy znajomych ze świątecznymi życzeniami. Pomysłów jest tak wiele, że każdy znajdzie coś do stworzenia w swoim ulubionym stylu, czy to tradycyjnym czy nowoczesnym. Bądź w ulubionym stylu naszych klientów.

W dziale Raz, dwa, trzy zaprezentowano jak zawsze krok po kroku pomysłowe prace. Minimalistyczna dekoracja stołu w czarnej gąbce, nowoczesna choinka z pawim piórkiem, świąteczny bukiet z bombkami, pomysłowa konstrukcja z gwiazdą betlejemską i wiele wiele innych. Każda kompozycja jest dokładnie opisana, także nikt nie powinien mieć problemu, aby ją wykonać.

Ponadto w numerze nowy dział ABC Florysty. Pierwszym tematem jest Postępowanie z kwiatami ciętymi. Co robić jak przywieziemy rośliny z giełdy? Jak podcinać? Jak zaparzać? Jak usuwać soki? Jak rozpakowywać? Jak odżywiać? Wiedza od doświadczonej florystki Agnieszki Mitko-Kominek przelana na papier będzie zawsze pomocna przy codziennej pracy. Warto przeczytać zarówno pierwszy tekst z cyklu jak i kolejne, które będą ukazywały się w następnych wydaniach. Uzupełniającym artykułem do nowego cyklu, jest tekst o odżywkach napisany przez Lenę Stryjską z firmy Smithers-Oasis.

Nowy numer to również teksty poradnikowe. Okiem praktyka, gdzie autor Andrzej Dąbrowski zmierzył się z tematem Trudnych sytuacji w kwiaciarni. Magdalena Mularczyk w Notatniku botanika pod lupę wzięła ciemiernik – różę Bożego Narodzenia. Świąteczne wydanie to także relacje z wydarzeń. W obszernym materiale można przeczytać skąd swoje pomysły czerpali laureaci Konkursu Florystycznego Młodych Talentów organizowanego w Katowicach przez Hurtownię Kwiatów Róża oraz portal ForumKwiatowe.pl. Sytuacja w kraju spowodowała, że wiele wydarzeń florystycznych musiało zostać odwołanych albo przełożonych. Tak, też było z egzaminami w opolskiej szkole. Jednak po wielu wysiłkach nowi floryści z dyplomami opuścili mury Kwitnących Horyzontów. Relacja oczywiście w nowym wydaniu Flory.   

Dla nowych prenumeratorów atrakcyjne upominki.  Czasopismo można kupić w Empikach, kioskach Ruchu oraz na giełdach kwiatowych. Zapraszamy do lektury!

Ze względu na zamknięcie wielu punktów dystrybucji czasopisma, Redakcja zachęca do zamówienia nowego numeru bezpośrednio od siebie. Bezpiecznie do domu. W razie pytań: 604 615 229. 

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl